Kamu İşletmeleri ve Kurumsal Yönetim Semineri

Birliğimize üye kurum ve kuruluş temsilcileri ile Hazine Müsteşarlığı KİT Genel Müdürlüğü’nden yetkililerin katılımı ile 15 Ocak 2011 tarihinde Kızılcahamam Asya Termal Resort Otel’de “Kamu İşletmeleri ve Kurumsal Yönetim” semineri düzenlenmiştir.

Seminerin açılış konuşması birliğimiz Başkanı Dr. Hacı Duran GÖKKAYA tarafından yapılarak birliğimiz faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verildi ve KİT’lerin denetlenme süreçleri ile ilgili sıkıntılardan bahsetti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer BENLİ bir konuşma yaparak KİT’lerin denetlenme süreçleri ve şekilleri ile ilgili bilgiler vererek katılımcılara çalışmalarında başarılar diledi.

Hazine Müsteşarlığı KİT Genel Müdürlüğü’nden Edip YILMAZ ve Murat ERTUĞRUL “Kamu İşletmeleri ve Kurumsal Yönetim” başlığı altında katılımcılara detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

Sonuç bölümünde ise, katılımcıların Hazine Müsteşarlığından beklentileri dile getirilerek yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.

Kapanış konuşmasında, Birlik Başkanı Dr. Hacı Duran GÖKKAYA, tüm katılımcılara teşekkür ederek çok faydalı ve yerinde bir seminer  düzenlenmiş olduğunun altını çizerek bu tür toplantıların devam ettirileceğini belirtti.